Vecāku zaudējums maina cilvēku uz mūžu: vienalga, cik jums gadu

www.psiholog.lv
www.diagnostika.lv
Константин Жихарев - книги - Блог
Перейти к контенту

Vecāku zaudējums maina cilvēku uz mūžu: vienalga, cik jums gadu

Psiholog Riga |Konstantins Ziharevs
Опубликован от Konstantīns Žiharevs вход Psiholoģija · 26 декабрь 2018
Tags: Vecākuzaudējumsmainacilvēkuuzmūžu:vienalgacikjumsgadu
Vecāku zaudējums maina cilvēku uz mūžu: vienalga, cik jums gadu

Vecāku nāve ir viens no spēcīgākajiem satricinājumiem jebkuram cilvēkam. Un, lai gan jums diez vai izdosies to pilnībā aizmirst, ir veidi, kā atgriezties dzīvē, cienot mirušā piemiņu. Ir svarīgi sev iedot laiku, lai pierastu pie tā, ka mātes vai tēva vairs nav, bet šajā sajūtā neiestrēgst skumjas. Bēdām nav laika ierobežojumu, tāpēc varat atgriezties pie ierastās dzīves, kad jūtat, ka esat gatavs.

Novērtējiet savus vecākus, mīliet viņus, kamēr tie ir dzīvi! Kamēr mūsu vecāki ir dzīvi, mēs esam bērni. Un viņu zaudējums ir trieciens uz mūžu un vienalga, cik jums gadu.
Pētījumi apliecina, ka no vecāku zaudējuma var faktiski mainīt mūsu smadzeņu darbību un būt ilgstošas fiziskas sekas.

Par sāpju un bēdu sajūtu mūsu smadzenēs atbild cinguārs vilnis, frontālā garoza un smadzenes. Viņi ir arī atbildīgi par atmiņām, miegu un apetīti.
Tas izskaidro, kāpēc, kad esam dziļā bēdā vai depresijā, mēs saskaramies ar miega un apetītes traucējumiem.
Atcerieties, ka sērgas ir process. Jūs droši vien pārdzīvosiet vēl ilgi, lai gan ar laiku šī sajūta kļūs vājāka. Nesteidzieties.

Atcerieties, ka mirušais vecāks vēlētos, lai jūs turpinātu dzīvot. Nav nekas traks par to, ka jūs esat nomākts, bet jūsu vecāks jūs mīlēja un nevēlējās, lai viņa nāve ietekme jūsu dzīvība. Pamazām sākat nodarboties ar lietām, kas jums sagādāja prieku. Protams, tas nav viegli, bet neaizmirstiet, ka jūsu vecākiem ir labi, kad jums ir labi. Tas nenozīmē, ka ir vērts iedziļināties dziļāk savās jūtās, bet jums jāmēģina atkal gūt baudu no ierastajām lietām.
Vecāku zaudējums agrākā vecumā ir pēkšņa bēda, kas var novest pie dusmām un depresijas.
Laika esamība, lai sagatavotos un pieņemtu vecāka zaudējumu, kad tēvs vai māte slimo, palīdz mums vieglāk tikt galā ar bēdām.

Vecāka zaudējums var radīt ilgstošu emocionālu un psihisku problēmu, piemēram, depresiju, raizes un toksikomāniju.
Vecāka zaudējums bērnībā tikai palielina šīs izredzes. Aptuveni viens no 20 bērniem vecumā līdz 15 gadiem zaudēja vienu vai abus vecākus.

Kad lieta nonāk līdz vecāku nāvei, nav tādas lietas kā “pārdzīvot to”.

Neatkarīgi no tā, kādas jums bija attiecības ar viņiem, vai kādi vecāki tie bija. Tas ir dziļi un pastāvīgi maina mūs - garīgi, fiziski un emocionāli - uz visu atlikušo dzīvi. Novērtējiet savus vecākus, mīliet viņus, kamēr tie ir dzīvi!
Ja jūs jūtaties pilnīgi satriekts un nevarat uzreiz atgriezties pie lietām, jūsu atmiņa par mirušo nedrīkst radīt vainu par savu nespēju savākties.

Saglabājiet mirušo vecāku atmiņā. Tā vienmēr būs liela daļa no jūsu dzīves, lai kas arī notiktu, pat ja viņš ir miris.
Rūpējieties par sevi. Neesiet pārāk bargi. Vairāk atpūtieties, izklaidējieties uz nibudi un pārstājiet sevi kritizēt vismaz uz kādu laiku. Lai gan jūs varat būt tik pārņemti ar savu bēdu, ka jums nebūs tik svarīgi, kādā stāvoklī jūs esat, bet jums ir jāguļ vismaz 7 -8 stundas diennāktī, ir jaed brokastis, pusdienas un vakariņas un jāatbalsta vismaz minimālais fiziskās aktivitātes līmenis. Visticamāk, jums būs vajadzīga enerģija, lai tiktu galā ar zaudējumu, tāpēc, rūpējoties par savu ķermeni, jūs jutīsieties labāk.

Protams, miegs un ēdiens ļaus jums domāt par mātes vai tēva nāvi, bet, pateicoties viņiem, jums būs vieglāk nodarboties ar rutīnas lietām.

Sazinieties ar psihologu. Daži psihologi specializējas palīdzības sniegšanā cilvēkiem, kuri pārdzīvojuši zaudējumu, piemēram, Konstantīns Žiharevs (www.psiholog.lv). Ja jūtat, ka jūsu depresija nedod jums virzību uz priekšu, mēģiniet vērsties pie speciālista. Protams, draugu un radinieku palīdzību ir grūti novērtēt, bet reizēm skatiens no malas var dot jums nepieciešamo grūdienu. Psihoterapija nepalīdz visiem, bet tas nenozīmē, ka jums vajadzētu atteikties.

Psihologs piedāvās dažus veidus, kā cīnīties ar depresiju. Skaidrs, ka neviens veids atseviškī nestrādā ar simtprocentīgu garantiju, bet, ja apvienojat vairākas metodes, varat tikt galā ar savu problēmu.
Konstantīns Žiharevs – psihologs (psiholog.lv)

Rituālais birojs Rantanas saviem klientiem piedāvā: (rantans.lv)

Izdevumi

Pārdomāti pakalpojumu izdevumi

Mēs rūpīgi pārdomājam visus mūsu klientu izdevumus un darām lietderīgu piedāvājumu par apbedīšanas pakalpojumu kvalitāti un daudzumu, jo zinām, ka standartizācija samazina izdevumus. Šis apgalvojums ir pierādīts praksē. Mūsu pakalpojumi vienmēr ir rūpīgi svērti (pārdomāti), tāpēc mēs saviem klientiem varam piedāvāt visizdevīgāko piedāvājumu.

Kvalitāte

Mēs nemainām to, kas ir labi un uzticams jau daudzus gadus. Mēs ar lepnumu izmantojam labāko no mūsu darba pieredzes. Mūsu pakalpojumu kvalitāte slēpjas mūsu kvalificētajos speciālistos. Uzņēmuma iekšējā kvalitāte ir tikpat svarīga kā ārējais prestižs. Mēs neejam ne uz kādiem kompromisiem, kad runa ir par gaidāmo pakalpojumu kvalitāti.
Izsaukums

Mēs pieņemam drosmīgus lēmumus un izaicinām neiespējamo. Mēs vienmēr esam noskaņoti uz uzvaru un nekad nepadodamies. Mūsu devīze ir citāda, cienīga. Mēs lepojamies ar saviem sasniegumiem un neapstājamies.
Atklātums

Mēs ticam atklātai un godīgai komunikācijai. Mēs palīdzam tur, kur tas nepieciešams, dalāmies ar savu pieredzi, iespējām un zināšanām.

Elastīgums

Mēs ieklausāmies klientu viedoklī, reaģējam uz komentāriem un ātri rīkojamies. Mēs esam pārliecināti, ka nelielā un efektīvā komandā visi procesi notiek ātrāk. Mēs mīlam pārmaiņas.

Darbības

Mēs piedāvājam risinājumus, izrādām iniciatīvu un ievērojam termiņus. Kļūdas mūsu darbā nav pieļaujamas. Mēs lepojamies ar uzvaru savā darbā. (rantans.lv)

Посмотреть исходный код:Created with WebSite X5
Назад к содержимому